PL EN DE

O nas

Pasja, Sport i Marzenia połączyły nas i dzięki nim zbudowaliśmy Pomorsko-Mazurskie Biuro Żeglarskie „Błękitny Piotruś” – szkołę żeglarstwa, która od 1999 roku zajmuje się organizacją aktywnego wypoczynku dla dorosłych, młodzieży i dzieci, dla firm oraz szkół. Każdy znajdzie w naszej ofercie coś, co pozwoli mu przyjemnie, aktywnie i bezpiecznie spędzić czas wolny.

Specjalizujemy się w kompleksowej organizacji rejsów turystycznych, szkoleń żeglarskich i motorowodnych oraz w czarterach jachtów na Mazurach, w Chorwacji i innych krajach. W naszej ofercie znajdziecie m.in. kolonie żeglarskie dla dzieci, obozy młodzieżowe, obozy studenckie, żeglarskie imprezy integracyjne dla firm i wyjazdy dla szkół. Co roku nasze propozycje spędzenia wolnego czasu poszerzamy o nowe imprezy żeglarskie.

Do żeglarstwa nie trzeba dorabiać absolutnie żadnej filozofii. Oprócz dużej przyjemności w obcowaniu z wodą, wiatrem i przyrodą, żeglarstwo uczy koleżeńskości, odpowiedzialności, szybkiej orientacji oraz umiejętności działania w grupie. Jednocześnie jest to sport, który wyrabia tężyznę fizyczną i odporność psychiczną. Dla nas jest to hobby, a właściwie sposób na życie, którym chcielibyśmy zarazić innych.

W trakcie naszych rejsów zapewniamy uczestnikom pogłębienie umiejętności żeglarskich, zdobycie stażu morskiego i kompleksowe szkolenie na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego. Kursy żeglarskie prowadzone są zgodnie z naszym autorskim programem i zarejestrowane w Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Nasi pracownicy to osoby wykwalifikowane: kapitanowie, sternicy morscy i żeglarze jachtowi, instruktorzy sportów wodnych i sportów zimowych, trenerzy, wychowawcy kolonijni, ratownicy WOPR. Zapewniają bezpieczeństwo i niezapomnianą atmosferę na naszych imprezach. Z nimi nikt się nie nudzi :-))). 

Z nami możesz zdobyć umiejętności żeglarskie, motorowodne i nurkowe, praktykę w pływaniu po wodach morskich, śródlądowych. Uczestników zabezpieczamy w kamizelki asekuracyjne, ratunkowe i ubezpieczamy od następstw nieszczęśliwych wypadków. Posiadamy wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych Wojewody Pomorskiego pod nr 149.

 "Wszyscy na pokład - wypływamy!" i niech to będzie zaproszenie do wspólnego spędzenia z nami czasu pod żaglami i nie tylko.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Błękitni Team

"To profesjonalna firma. Cokolwiek zorganizują, robią to na 100%. Dobrze się z nimi pływa i pracuje, kto raz trafi na BP, ten nie chce już żeglować z nikim innym.
Sprzęt jest zadbany, a kadra starannie dobrana, każdy kto do niej trafi jest z tego dumny. Lubię to!"

~ Emilia Krystowczyk ~

"Spędziłem cudowny weekend pod żaglami.Tak mi się fartnęło że trafiłem na mega pogodę. Do tego pływałem najfajniejszą łódeczką jaką miałem okazję kiedykolwiek "KIEROWAĆ". Nie wiem jak to możliwe ale to, co słyszałem na kursie na patent o środku ożaglowania wypadającym w środku oporu bocznego było teorią, TERAZ poznałem ideał: Raptor 26 - jak dla mnie KWINTESENCJA mazurowania :)"

~ Marcin Staszak ~

"Też polecam. Znamy się od podstawówki. Współpracowaliśmy parę ładnych lat - także z czystym sercem gorąco polecam, bo ta firma trzyma jakość, a ich kursy na żeglarza to prawdziwe kursy - tam zdobędziesz umiejętności i doświadczenie a nie tylko papierek ;)"

~ Aleksandra Kułdo ~

"No więc było tak: ostatni tydzień spędziłem z Małżonką na pokładzie s/y "Bonawentura" na Wyspach Kanaryjskich. Panie, Panowie - to było coś! Absolutnie fantastyczny czas! Z tego miejsca pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim, z którymi tam byliśmy za rewelacyjną atmosferę. (...) No i podziękowanie dla "Bonawentury" - to jest jacht, który ma w sobie jakiś Conradowsko-Londonowski czar i urok. Ludzi kochających żagle gorąco zachęcam do zawitania na jego pokładzie, uwierzcie mi: warto!"

~ Aleksander Kyc ~

"Kapitan elegancko radził sobie w trudnych warunkach pogodowych. W każdej sytuacji zachowuje opanowanie. Jest ciepłą osobą. Potrafi kreatywnie zagospodarować czas - pokazała nam ciekawe miejsca. Nabyliśmy wiele nowych umiejętności i podszkololiśmy się w sztuce żeglowania morskiego. Swoją grą na gitarze zapewniła super atmosferę na jachcie. Według nas Emilia jest bardzo dobrym Kapitanem z dużą wiedzą i odpowiedznim podejściem do załogi."

~ Aleksander, Anita, Paulina, Marcin, Michał, Nina, Julka, Zuza ~

Nasi partnerzy

Katalog 2016

Katalog 2016

Szkoła Żeglarstwa
dla dorosłych
i studentów

Pobierz  

Newsletter

S/Y Bonawentura Sp. z o.o. operator marki P.M.B.Ż
"Błękitny Piotruś"

Siedziba i biuro sprzedaży

ul. Uphagena 8
80-237 Gdańsk

Godziny otwarcia

9:00 - 17:00 (pon. - pt.)

Kontakt

  biuro@blekitnypiotrus.pl

Rezerwacja telefonicznie

  +48 58 3454543