PL EN DE

Szkolenia i kursy żeglarskie

Szkolenia żeglarskie na Mazurach dla każdego

Biuro żeglarskie „Błękitny Piotruś” specjalizuje się w organizacji intensywnych siedmio- lub czternastodniowych kursów oraz szkoleń żeglarskich na Mazurach dla dzieci i dorosłych. Zdobądź praktyczną wiedzę niezbędną do uzyskania patentu na Żeglarza Jachtowego. Spędź aktywnie czas na łonie natury. Odkryj nowe miejsca na mapie Polski, poznaj ciekawych, pełnych pasji ludzi i odetchnij od codziennych trosk. Nasze szkolenia żeglarskie na Mazurach są otwarte dla wszystkich grup wiekowych. Każdy jest u nas mile widziany! Na kurs żeglarski mogą zapisać się zarówno osoby początkujące, zaawansowani żeglarze, jak i stare wilki morskie, które chcą przypomnieć sobie, jak to jest łapać wiatr w żagle i doszlifować swoje umiejętności.

Przeżyj z nami niepowtarzalną przygodę, która zapadnie Ci w pamięć na długie lata i pozwoli cieszyć się uprawnieniami żeglarza jachtowego podczas rejsów z rodziną lub przyjaciółmi. Zapraszamy na pokład!

Profesjonalny kurs żeglarskiszkoła żeglarstwa na Mazurach

Bezpieczeństwo uczestników to nasz priorytet. Wiemy także, że po aktywnym dniu pełnym wrażeń każdy chciałby odpocząć w komfortowych warunkach. Dlatego nasze szkolenia żeglarskie odbywają się na nowoczesnych, szybkich i zwrotnych jachtach Twister 780/ Raptor 26/Altra 27. Wszyscy kursanci i zawodowi żeglarze docenią wygodę żeglowania na profesjonalnym sprzęcie, który pozwala w pełni skupić się na zdobywaniu nowych umiejętności i… dobrej zabawie.

Kursy żeglarskie i szkolenia – „Mazury, Cud Natury”

Mazury to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Chcemy, żeby jak najwięcej osób odkryło, jaki skarb natury mamy w zasięgu ręki. Nie trzeba każdego lata wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach krajobrazów. Mazurskie jeziora to doskonałe akweny na szkolenie żeglarskie, które pozwolą poczuć zew wspaniałej przygody, którą przeżywamy od lat i wcale nie chcemy jej kończyć. Dzikie brzegi, mazurskie lasy na horyzoncie, noclegi na wodzie oraz integracyjne ogniska to gwarancja dobrej zabawy i wesołej atmosfery przez cały czas trwania kursu żeglarskiego

Szkolenia i żeglarskie kursy doszkalające – jak się do nich przygotować?

Organizowane przez nas szkolenia są przeznaczone dla każdego – nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie żeglowały. Program kursu został opracowany przez instruktorów z wieloletnim stażem. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zagadnienia zostały przedstawione w jak najbardziej przystępny sposób. Już przed rejsem dostaniesz dedykowane materiały do nauki w formie PDF, które pozwolą Ci przygotować się do rejsu od strony teoretycznej. Nasze szkolenie żeglarskie to skondensowana dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej, która pozwoli na otrzymanie patentu żeglarza jachtowego.

Kurs na Żeglarza Jachtowego – jak zdobyć patent żeglarski na Mazurach?

Oferujemy kursy na Żeglarza Jachtowego w dwóch trybach: siedmio- i czternastodniowym. Pierwsza propozycja jest skierowana przede wszystkim do tych osób, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop. Niezależnie od czasu trwania kursu zadbamy o to, żeby dostarczyć Ci dawkę niezbędnej wiedzy w przystępnej formie. Organizowane przez nas kursy żeglarskie nauczą Cię samodzielnie żeglować po dowolnym akwenie. Nauczysz się praktycznych umiejętności oraz nabędziesz odpowiednią wiedzę teoretyczną, która pozwoli wyrobić dobre nawyki oraz przyda Ci się w trakcie samotnego żeglowania. Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie kursu na Żeglarza Jachtowego, otworzy przed Tobą drogę do wielu, fantastycznych miejsc w Polsce, Europie i na całym świecie. Żeglowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, wakacji, urlopów, a nawet weekendów: samotnie, z rodziną lub przyjaciółmi.

Każdego lata organizujemy także tygodniowe rejsy doszkalające: dla dorosłych oraz młodzieży od 13. do 18. roku życia. Im szybciej złapiesz żeglarskiego bakcyla, tym więcej świata odkryjesz!

Gdzie nas znaleźć? Kursyszkolenia żeglarskie – biuro w Gdańsku

Masz pytania dotyczące kursu? Chcesz poznać naszą kadrę przed wyruszeniem w rejs? Zapraszamy do naszego biura mieszczącego się przy ulicy Uphagena 8 w Gdańsku. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości i podzielimy się swoim doświadczeniem. Uczciwie ostrzegamy, że wielu naszych kursantów złapało żeglarskiego bakcyla na dobre! Od wielu lat z pełną premedytacją zarażamy swoją pasją – uważamy, że żeglarstwo to najpiękniejsza przygoda, która może stać się sposobem na życie.

"To profesjonalna firma. Cokolwiek zorganizują, robią to na 100%. Dobrze się z nimi pływa i pracuje, kto raz trafi na BP, ten nie chce już żeglować z nikim innym.
Sprzęt jest zadbany, a kadra starannie dobrana, każdy kto do niej trafi jest z tego dumny. Lubię to!"

~ Emilia Krystowczyk ~

"Spędziłem cudowny weekend pod żaglami.Tak mi się fartnęło że trafiłem na mega pogodę. Do tego pływałem najfajniejszą łódeczką jaką miałem okazję kiedykolwiek "KIEROWAĆ". Nie wiem jak to możliwe ale to, co słyszałem na kursie na patent o środku ożaglowania wypadającym w środku oporu bocznego było teorią, TERAZ poznałem ideał: Raptor 26 - jak dla mnie KWINTESENCJA mazurowania :)"

~ Marcin Staszak ~

"Też polecam. Znamy się od podstawówki. Współpracowaliśmy parę ładnych lat - także z czystym sercem gorąco polecam, bo ta firma trzyma jakość, a ich kursy na żeglarza to prawdziwe kursy - tam zdobędziesz umiejętności i doświadczenie a nie tylko papierek ;)"

~ Aleksandra Kułdo ~

"No więc było tak: ostatni tydzień spędziłem z Małżonką na pokładzie s/y "Bonawentura" na Wyspach Kanaryjskich. Panie, Panowie - to było coś! Absolutnie fantastyczny czas! Z tego miejsca pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim, z którymi tam byliśmy za rewelacyjną atmosferę. (...) No i podziękowanie dla "Bonawentury" - to jest jacht, który ma w sobie jakiś Conradowsko-Londonowski czar i urok. Ludzi kochających żagle gorąco zachęcam do zawitania na jego pokładzie, uwierzcie mi: warto!"

~ Aleksander Kyc ~

"Kapitan elegancko radził sobie w trudnych warunkach pogodowych. W każdej sytuacji zachowuje opanowanie. Jest ciepłą osobą. Potrafi kreatywnie zagospodarować czas - pokazała nam ciekawe miejsca. Nabyliśmy wiele nowych umiejętności i podszkololiśmy się w sztuce żeglowania morskiego. Swoją grą na gitarze zapewniła super atmosferę na jachcie. Według nas Emilia jest bardzo dobrym Kapitanem z dużą wiedzą i odpowiedznim podejściem do załogi."

~ Aleksander, Anita, Paulina, Marcin, Michał, Nina, Julka, Zuza ~

Nasi partnerzy

Katalog 2016

Katalog 2016

Szkoła Żeglarstwa
dla dorosłych
i studentów

Pobierz  

Newsletter

S/Y Bonawentura Sp. z o.o. operator marki P.M.B.Ż
"Błękitny Piotruś"

Siedziba i biuro sprzedaży

ul. Uphagena 8
80-237 Gdańsk

Godziny otwarcia

9:00 - 17:00 (pon. - pt.)

Kontakt

  biuro@blekitnypiotrus.pl

Rezerwacja telefonicznie

  +48 58 3454543